Rehber 27.04.2023 4dk

Frederique Constant Saat Serileri Rehberi

1988 yılında kurulan Frédérique Constant, uygun fiyatlı lüks ürünler yaratma vizyonuyla hareket eden nispeten genç bir İsviçre saat markasıdır. En son teknolojisiyle ve kalitesiyle tanınan marka, yaklaşık 30 yıldan fazla bir süredir lüks pazarının en başarılı modellerine imza atmaktadır. Saat tasarım ve geliştirme süreçlerinde çığır açan, marka her zaman klasik olarak kalacak, yüksek kaliteli ve lüks saatler yaratma geleneğine sahiptir. Bu nedenle tasarım konsepti klasik ve abartısız estetiğe, yalın çizgilere, zarif bitişli kasaya ve elmas işlemeleri gibi detaylarda gizlidir. Frédérique Constant, her biri kendi temasına veya stiline sahip bir dizi koleksiyona sahiptir. Siz de her biri klas ve geleneksel detaylar barındıran farklı koleksiyonlar arasından seçim yapmadan önce tüm detayları öğrenebilirsiniz.


Classics Art Déco Özellikleri


Frédérique Constant Classics Art Déco koleksiyonu, markanın klasik ve asla modası geçmeyen zarif estetiğine sahip en popüler saat modellerinden oluşur. Bu seri, ilhamını özellikle 1920’li ve 30’lu yıllarda moda dünyasında etkili olan Art Déco sanat akımından alır. Geçmişin klasik zarafeti ile günümüz teknolojilerini buluşturarak 2007’de yaratılmış olan bu koleksiyon yuvarlatılmış ve köşeli geometrik şekilleri ile dikkat çeker. Okunması kolay Romen rakamları ve vintage tasarım ayrıntılarıyla öne çıkan Art Déco serisi her zaman zarafetini ve kadınsı silüetini saklayacak dengeli estetiğe sahiptir.

Hem teknolojik anlamda gelişmiş hem de klasik estetiğe hitap edecek kadar göz alıcı görünen koleksiyon, saatin gerçek bir mücevher olduğunu kanıtlar. En az dokuz farklı modelin yer aldığı serideki tüm ürünler yedi taşlı ve yaklaşık beş yıl doğruluk sağlama garantili kuvars kalibreli mekanizmadan oluşur. Saatlerin kadranının dış yüzeyinde safir kristalin yanı sıra kadranın ortasındaki guilloché bezeme koleksiyondaki her modelin ortak özellikleri arasında yer alır. Geçmişin narin zarafetini günümüzün modern katkılarıyla deneyimlemek için Frédérique Constant Classics Art Déco modeline göz atabilirsiniz.


Slimline Özellikleri


FrédériqueConstant Slimline koleksiyonu adından da anlaşılacağı gibi ince kasa tasarımıyla son derece ince düşünülmüş ve çalışılmış bir estetiğe sahip erkek saatlerinden oluşur. Zamansız çizgilere sadık kalınarak tasarlanan erkek koleksiyonu, her seviyede klas ve rafine zevkleri olanlara hitap eden üç farklı modelden oluşur. Kuvars ve otomatik mekanizmaların yer aldığı Slimline koleksiyonu klas çizgileri ve ayrıntılı olarak düşünülmüş estetiğiyle gömleğin veya takım elbisenin şıklığını yükseltir.

39 mm kasa çapına sahip koleksiyondaki her bir model guilloché süslemeli kadranı ve kalibresiyle kusursuz bir performans sunar. Kolay okunabilir Romen rakamlarına eşlik eden saniye sayacı ve kadranın güneyindeki ibreler saatlerin sofistikeliğini yükseltir. İnce ve yüksek kaliteli deri kordonu, koyu mavi, siyah veya koyu kahverengi gibi tonlarda tasarım ayrıntılarıyla ayırt edici bir görünüm sunar. Saat koleksiyonunuz için hiçbir zaman eskimeyecek şık bir yatırım yapmak istiyorsanız Frédérique Constant Slimline Automatic veya Kuvars modellere şans verebilirsiniz.  


Slimline Ladies Moonphase Özellikleri


Frédérique Constant Slimline Ladies Moonphase koleksiyonu, uyum ve hassasiyetin zarafetle harmanlandığı üç ayrı modelden oluşur. Yüksek kaliteli ve lüks saatlere yatırım yapmak isteyen zarif kadınlar için en iyi kıyafetlerle kombin yapmak için idealdir. Seride paslanmaz çelik veya altın kaplama kasa seçeneklerinin yanı sıra dana derisi kordon ayrıntılarına sahip alternatifler yer alır. Farklı kadran renkleri ve bezelin etrafında kullanılan pırlanta süsleme ayrıntılarıyla öne çıkan tasarımlar ultra zarif ayrıntılarıyla mücevher şıklığını yansıtabilir.

Saate adını veren 30 mm’lik kadranın güneyinde zarif bir şekilde dekore edilmiş ay fazları göstergesi bulunur. Serideki tüm saatler yaklaşık beş yıla kadar garantili kuvars mekanizmasının hassasiyetine sahiptir. Elmad ve sedefin zarafeti ile süslenen serideki her bir model, rafine ve klas zevkleri olan kadınların saat koleksiyonlarına değer katar. Dana derisi mavi kordona sahip Frédérique Constant Slimline Ladies Moonphase saati zamansız, ince ve özgün bir seriye yatırım yapmak için koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.


Highlife Ladies Quartz Özellikleri


FrédériqueConstant Highlife Ladies Quartz koleksiyonu, aynı serinin otomatik mekanizmasına stil, fonksiyonellik ve lüks getirmek amacıyla kuvars komplikasyonuyla donatılmıştır. Paslanmaz çelik ve altın kapma özelliklerine sahip olarak kadınlara hitap eden seri, aynı zamanda elmas süslemeli kadranıyla gerçek bir mücevher etkisi taşır. Markanın feminen yönünü öne çıkaran koleksiyondaki modellerin her biri 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliklerine sahiptir.

Yaklaşık 31 mm kadrana sahip koleksiyondaki kadın saat modelleri, isteğe göre değiştirilebilen kordonuyla çok yönlü bir zarafet sunar. Kuvars mekanizmanın ileri ustalık ve yüksek kalite gerektiren mekanik özellikleri bu serinin gerçek bir koleksiyon parçası olmasını sağlar. Biraz daha lüks ve göze çarpan bir tasarım arayanlar için, Highlife Ladies Quartz saatin sarı altın kaplama veya elmas işleme versiyonu da bulunabilir.Smartwatch Ladies Vitality Özellikleri


Frédérique Constant Smartwatch Ladies Vitality serisi, göz kamaştırıcı, klasik ve teknolojik modelleri ile seçim yapabilecek pek çok farklı varyasyondan oluşur. Estetikten ödün vermeden teknolojiyi adapte etme şansı sunan koleksiyon, kalp atış hızı, etkinlik takipçisi, hava durumu, alarm, kronograf, mesajlar, bildirimler ve çok daha fazla akıllı özelliği klasik tasarımın ardında saklar. Philips Wearable Sensing tarafından desteklenen kalp atış hızı takibi seriye yeni eklenen özelliklerin başında yer alır. Dekoratif çiçek kabartmalı arka plana sahip 36 mm’lik kadran, hem özel günlerde hem de gündelik kullanımda tercih edilebilecek zarif tasarım ayrıntılarından oluşur. Markanın feminen ve klasik estetik geleneğini yansıtan akıllı saat teknolojilerine sahip modeller, pembe altın kaplama kasanın hassas sıcaklığını taşır.

Gri ve mavi gibi çelik kasayla uyumlu renk şeması hem sportif hem de klasik estetiğini buluşturan özellikleriyle dikkat çeker. Akıllı özelliklerine ek olarak Frederique Constant'a özel FC-286 mekanizma saatin içerisinde yerleşik halde çalışmaya devam eder. Bu anlamda geleneksel İsviçre yapımı kasanın içerisinde akıllı saat işlevlerine sahip tek koleksiyon olma özelliğine sahiptir. Klasik zarafeti teknolojinin getirdiği akıllı işlevlerle buluşturmak için Frédérique Constant Smartwatch Ladies Vitality saati değerlendirebilirsiniz.

 

Classics Index Automatic Özellikleri

 

Frédérique Constant Classics Index Automatic koleksiyon, otomatik mekanizması ile markanın klasik geleneğini modern bir tarzda yorumlar. Classics koleksiyonuna tazelik ve çağdaş bir dokunuş katan bu seri, geleneklere bağlı kalarak daha dinamik ve genç bir tasarımı yansıtır. 40 mm çapındaki kasasıyla serideki tüm modeller, günlük kullanım için ideal boyuta sahiptir. İnce çerçeve detayları, anında okunabilirlik sağlayan geniş bir kadran üzerinde açılır.

Safir kristal ile donatılan cama ek olarak kasanın arkası masif paslanmaz çelik özelliklerine sahiptir. Ayrıca, 50 m olarak derecelendirilen su geçirmezlik özelliği koleksiyonu sorunsuz ve çok yönlü yapar. Bilekte casual şıklığa sahip modern bir saat hissiyatı arıyorsanız paslanmaz çelik veya pembe altın kaplama özelliklerine sahip Frédérique Constant Classics Index Automatic saati koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

 

Vintage Rally Healey Özellikleri


Frédérique Constant Vintage Rally Healey koleksiyonu, 2004 yılından beri Austin-Healey ile retro ruha sahip ralli otomobilinden ilham alan saatler üretme konusundaki ortaklığa dayanır. Sınırlı sayıda üretilen bu özel koleksiyon NOJ393'ten ilham alır. Vintage çekiciliğe sahip koleksiyonda retro arabanın klasik British Racing Green boyasından ilham alan renk tonu öne çıkar. İki farklı kronografın yer aldığı serideki en büyük fark 12 ve 70 rakamlarından kaynaklanır.

42 mm paslanmaz çelik kasaları paylaşan klasik piston tarzı kronograf yarış pistinden ilham alan dişlilere sahiptir. Yarış pisti ruhunu vurgulayan kordonu ise asfalt grisi rengiyle dikkat çeker. Otomatik kronograf hareketi olan kalibre FC-397 özelliklerine sahip serinin teknik özellikleri ise son derece klasiktir. Frédérique Constant Vintage Rally Healey ile yarış pistindeki kadar güçlü ve dinamik bir etki yaratabilirsiniz.

Ultra yüksek bütçeler ayırmadan İsviçre lüks saat geleneğini yansıtan ürünlere yatırım yapmak istiyorsanız Frédérique Constant kadın ve erkek saatleri Konyalı Saat ayrıcalıkları ile satın alabilirsiniz!

 

Blog İçerikleri
 • Blog 08 Mayıs 2023 1dk
  Örneklerle Bilinçlenelim: Ülkelerin Depreme Karşı Aldığı Önlemler
 • Blog 06 Mart 2023 3dk
  Zaman Yok! Peki, tam olarak neye Zaman Yok?
 • Blog 02 Mart 2023 5dk
  Saat Cam Çeşitleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
 • Blog 18 Ocak 2023 5dk
  Slazenger Çocuk Akıllı Saatlerini Yakından Tanıyın!
Bakım İçerikleri
 • Bakım 05 Aralık 2022 5dk
  Saat Ayarlama Rehberi: Kol Saatleri Nasıl Ayarlanır?
 • Bakım 25 Eylül 2022 5dk
  Saat Pili Değiştirme Kılavuzu: Kol Saati Pili Nasıl Değiştirilir?
 • Bakım 04 Eylül 2022 4dk
  Saat Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu Ürünleri İncelediniz mi?